Všetko čo potrebujete vedieť o CBG

Nezodpovedané otázky o kanabidioloch na jednom mieste. Chcete začať s CBG ale neviete ako? U náš všetko na jednom mieste.

 

Čo je CBG ?

 

CBG je rovnako ako CBD látka, ktorá sa extrahuje z rastliny konope sativa. CBG sa v bežnej rastline nachádza len vo veľmi malom množstve (cca 1%), a tak je omnoho vzácnejšie a ťažšie na ťažbu ako CBD

 

Predpokladá sa, že CBG vyvoláva svoje terapeuticke účinky priamo prostredníctvom cannabinoidných receptorov v mozgu a po celom tele, čo mu zaručuje priamý učínok tam, kde to telo najviac potrebuje. Jeho benefitov je rovnako veľmi veľa ako CBD, no my vám tu poskytujeme tie najlepšie možné, ktoré sa odlišujú od CBD.

Ako sa CBG vyrába?

Ako sme spomínali vyššie, obsah CBG v rastline je veľmi malý a preto ho považujeme za menšinový kanabidoid. Kanabisové rastliny produkujú kyselinu kanabigerolovú (CBGA), ktorá je prekurzor ďalších troch hlavných kanabidoidových línií:
- THCA - kyselina tetrahydeocanabidiolová
- CBDA - kyselina kanabidiolová
- CBCA - kyselina kanabichronová

Keďže sa jej v prírode nachádza tak málo, výskumníci sa snažia krížiť rôzne rastliny, aby získali vyšší obsah tejto účinnej látky.

 

 

Zdravotné benefity CBG

 

  • Endokanabidoidné receptory sa rovnako nachádzajú aj v očiach vďaka čomu si CBG  našlo kontrétne použitie a efekt v liečení zeleného zákalu.
  • CBG sa ukazuje ako sľubný bojovník proti rakovine, dokázalo zablokovať receptory, ktoré spôsobovali rast rakovinových buniek. CBG zastavovalo nádory a chemicky vyvolanú karcinogenézu hrubého čreva, čo sa ukazuje ako veľmi zaujímavá možnosť liečby rakoviny hrubého čreva a konečníka.
  • Antibakterialne učinky boli potvrdené len v roku 2020 a to najme pre baktérie, ktoré sú ako kmene Staphylococcusa aureus rezistentné na methicillin
  • Hountingtonová choroba je choroba, ktorá spôsobuje rozpad nervových buniek v mozgu, v roku 2015 štúdia na myšiach potvrdila neuroprotektívne účinky, obraňujúce nervové bunky v mozgu pred ich zničením a rovnako zlepšuje motorické deficity.
  • V nedávnej štúdií z roku 2017 sa uvádza, že CBG dokáže výrazne stimulovať apetít a chuť do jedla, čo naznačuje možnosti používania teto látky pri výraznej strate váhy pri rôznych chorobách ale aj vo vyšších štádiách rakoviny.